Motivace

23. září 2017 v 17:17 | Ellie |  Témata týdne

Viděla jsem spousty motivačních videí, četla spousty motivačních citátů a všechny říkaly v podstatě to samé: "Dokážete cokoliv". Lžou Vám. Nedokážete cokoliv, ale můžete se o cokoliv pokusit.


book, travel, and reading imagesummer, friends, and waterfall imagemoney, theme, and green imageatmosphere, light, and bedroom image


Nikomu se nikdy nestalo, aby jen ležel 24 hodin denně u televize na gauči, v životě se neučil a jednoho krásného dne mu došel dopis z Oxfordu s tím, že ho s radostí přijímají. Nebo aby si přečetl fitness příručku a další den měl postavu jako kulturista z přebalu. Takové věci se v reálném životě běžně nestávají. Takové věci se ani nestávají v Hollywoodských filmech (a jestli v nějakém ano musí to být děsný propadák). Bylo by to tak jednoduché a tak nudné, a proto je dobře, že to tak není. Splnění svých snů si musíte zasloužit.
Selžete, neříkám, že se to nestane na rozdíl od těch někdy přehnaně motivačních blbostí, které tvrdí opak. Selžete a ne pouze jednou (jestli ne máte obrovské štěstí a zaručeně se to nebude víckrát opakovat). Tajemství všech úspěšných je se nevzdávat. Každý z nás má nějaký den blbec. Ti méně šťastní mají přímo armádu dnů blbců, jenže to pořád není důvod se vzdávat.
Vždy, když jsem přemýšlela o tom, že s něčím přestanu, položila jsem si jednoduchou otázku: "Kdo na tebe bude mít největší vztek, když se na to vykašleš?". Rodina? Ta se s tím smíří. Kamarádi? Těm na tom nezáleží. Společnost? Ta s napětím čeká, až se k ní připojíš a nepůjdeš si za tím co chceš. Ne, ne největší vztek budete mít na sebe ve výsledku Vy sami. Od ostatních můžete odejít, jakmile Vám začnou podkopávat nohy, ale od Vás samotných? Nebuďte směšní. Se sebou budete muset vydržet do konce svých dní a to není hezká vyhlídka. Proto riskněte to. Začněte se věnovat tomu, co Vás baví a v této chvíli je úplně jedno, že Vám to nejde. Jenom cvičení dělá mistry. Jenom ti co mají onen výherní lístek v loterii, jednou budou vyprodávat haly, fotit se se svými fanoušky, vystavovat ve světoznámých galeriích, vydělávat miliony za kopání míčem a vyhrávat každoročně mistrovství světa, ale to není důvod to nezkusit.
Nezáleží na tom, jestli je vaším snem být astronaut nebo uklizečka v Kauflandu, věřím, že máte aspoň minimální šanci to uskutečnit, když se o to pokusíte. A Vy na oplátku věřte mně, že po prvním kroku bude každý další mnohem jednodušší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 23. září 2017 v 18:00 | Reagovat

Moc pěkně napsáno, pokud chce člověk něco dokázat musí začít hlavně sám u sebe :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama