We're All Mad Here

Z pohledu malého človíčka

10. srpna 2017 v 20:00 | Ellie |  Témata týdne
,,Z pohledu malého človíčka to je téma jako stvořené pro mě, zvlášť když svých vysněných 170 cm s velkou pravděpodobností nikdy mít nebudu." napadlo mě při přečtení tématu týdne. Mohl by z toho konečně článek, díky kterému oživím znovu svůj blog. Jenže pak mi došlo. Nikdo z nás není opravdu velký.
Kolik z nás udělalo něco velkého? A co je ta věc, kterou musíme udělat? A jde to vůbec? Vždyť existence každého z nás je tak nedůležitá. Jsme jen nepodstatný lidský díl ze 7 miliard. Ve skutečnosti neznamenáme skoro nic. Ať chceme nebo ne, jdeme nahradit někým lepším.

bird, art, and free imageflowers, rose, and pink imagegirl, cool, and inspiration imageblack, balloon, and girl image


Člověk má jednu velkou nevýhodu oproti zvířatům. Přemýšlíme. Chytneme se nějaké myšlenky, převalujeme ji v hlavě a trvá nám dlouho, než se jí opět zbavíme a nahradíme jinou. Teda tak to mám já. Nad vším moc přemýšlím. Hledám něco, co nemůžu najít. Hledám odpovědi na otázky, které nelze odpovědět.
Jelikož jsme malincí, a proto myšlenka, že bych sama jednou změnila svět je příliš pošetilá i pro mě a to se rozhodně nepovažuju za realistu, začala jsem uvažovat o cestách možných v životě člověka, které by mi daly onu tu patřičnou VELIKOST. A těch cest je poměrně hodně. Cest, které vašemu životu dají smysl. Některé se vám osobně mohou zdát sobecké, ale já o tak nevnímám. Každý má svou volbu, co chce udělat se životem.

RODINA
Tohle byla úplně první věc, kterou jsem si představila. I v dnešní době v 21. století se naprostá většina lidí vzdá spoustu svých ostatních snů, aby si založili svou rodinu. Pořád na nás okolí tlačí, že tak je přece správné a lidé, kteří jsou dobrovolně bezdětní jsou podivíni. Na druhou stranu pokud si tuto "cestu" zvolíte moc brzy, opět se to setkává s nesouhlasem společnosti. Co se týče mě, mám nad tím jeden velký otazník. Nejsem mateřský typ. Nedokázala bych svůj život zasvětit dětem a domácnosti (stále se to od žen očekává, i když mají práci). Ale nechtěla bych zůstat sama. Každé ráno se probouzet s vědomím, že všichni ostatní mají něco co já nemám. Takže děti nevím nevím, každopádně partnerku/partnera na život potřebuju a to je přece také rodina. Často koketuju s myšlenkou, že si místo tvoření dětí, které mi přijdou prvních pár let škaredé (s radostí bych použila trochu jiný výraz, ale nehodí se to), jednoho dne nějaké adoptovala nebo vzala do pěstounské péče.

KARIÉRA
Sobecká cesta ne? Lidé přece mají být na plození potomků. Pokud se pro kariéru rozhodne muž je to ještě v pořádku, ale žena? Co si to o sobě myslí hnusná kariéristka. Bude toho na stará kolena litovat.
Mám takový dojem, že přesně tak to je stále vnímáno a já to zkrátka nechápu. Sama si chci kariéru vybudovat, proto sním o vysoké škole. Není to záruka nalezení dobré pracovní pozice ani průměrného platu, ale dost to zvyšuju to vaše šance. Chtěla bych ve své kariéře/práci najít koníček, který mi bude dělat radost a ještě vydělávat na živobytí. A když si někdo takové místo najde, pak se ani nedivím tomu, že se rozhodne kariéře dát mnohem více času než ostatní.

SLÁVA
Možná je sláva v některých případech absolutně nereálná, ale řekla bych, že po ní minimální touží velmi mnoho lidí. Líbilo by se mi být slavná, to nepopírám, ale ne za každou cenu. Podle rodičů se mám držet na zemi, takže se k této části moc rozepisovat nebudu. Nicméně kdo ví?

DOBRODRUŽSTVÍ
Žijeme jen jednou ne? Proč v životě místo budování rodiny a kariéry neprocestovat celý svět? Ano je to velmi zajímavá možnost, ale bez peněz toho moc neprožijete. Nejlepší volba pokud po dobrodružství prahnete celým svým srdcem je i se tím živit ať už jako spisovatel cestopisů, fotograf nebo třeba vloger. Já osobně chci vidět kus světa, zažít si něco neobvyklého, ale být pořád na cestách by pro mě ztratilo kouzlo toho všeho.

PENÍZE
Nerada někoho soudím, ale toto mi přijde zbytečné. Peníze jsou potřeba, ale být skrblík a střádat si do konce svých dnů každou korunu. Díky to není nic pro mě.

POMOC LIDEM/ZVÍŘATŮM/ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ ATD.
Snad nejlepší možnost ze všech. Něco chvályhodného, co dokazuje, že nejste jen člověk, ale máte v sobě i lidskost. Jenže něco přesahuje své hranice. Rádoby záchranáři, kteří svým pomáháním stěžují život druhým.
Toto mě více než láká a chtěla bych to skloubit dohromady se svou profesí. Každý by se měl, ale touto "cestou" aspoň částečně vydat. I jedna maličkost dokáže pomoci a nikdo nemá rád lidi, co myslí jen na sebe.

Jaká je vaše životní cesta, smysl života, to co Vám dá velikost?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 10. srpna 2017 v 20:58 | Reagovat

Vidíš, já jsem MÁMA.
Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, nějak to nebylo "moderní".
Pak jsem najednou otěhotněla a věř mi, že příroda je moudrá.
Najednou jsem miminko chtěla, najednou jsem našla spoustu mateřského citu.
Jo, těhotenské hormony jsou kouzelné :-)
Asi pro svět neudělám nikdy nic zvláštního, neudělám nic moc pro lidi, pro přírodu...
Ale dala jsem světu tři děti a kdo ví?
Třeba mezi jejich (mými) potomky bude nějaký vědec, prezident, kosmonaut...
A nebo mezi nimi bude jen někdo, jako já.
Opravdová máma, kterou nahradit prostě nejde :-)
A neboj, mám srovnání a holky, které se pro mateřství nerozhodly chápu taky :-)
Mojí ségře táhne na padesát.
Děti nemá a kdyby měla, asi by byla skvělá máma, ale její hormony nezapracovaly a je to znát.
Ale zas je skvělá ve své práci a já vím, že kdyby odešla z firmy (je tam od svých osmnácti), firma by minimálně přestala být výdělečná.
A to je moje ségra "jen obyčejná" sekretářka.
Ve skutečnosti je pilíř :-)
Pracuje tam nejdýl, všichni se na ní obrací s jakýmkoliv problémem.
Jo, byla by nahraditelná, ale dost těžko a minimálně třemi lidmi :-)

Moc Ti přeju, abys taky našla cestu a vyšlápla do ní tou správnou nohou :-)

2 Ellie Ellie | Web | 11. srpna 2017 v 12:46 | Reagovat

[1]: Děkuju za milý komentář a přeju Vám, abyste měla šťastné a zdravé děti.
Kdyby takových lidí bylo více na zemi by bylo daleko lépe, jenže existuje spousta lidí, kteří nepřejí, aby ostatní žili spokojený život. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama